ЛФК при плоскостопості, масаж стоп - | ORTHOKRAINE | МЕРЕЖА ОРТОПЕДИЧНИХ САЛОНІВ

МЕРЕЖА ОРТОПЕДИЧНИХ
САЛОНІВ В ОДЕСІ

Перезвоните мне
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Купити в один клік
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Задати питання лікарю
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Кошик
00

Корисна інформація

ЛФК при плоскостопии, массаж стоп

Вправи для профілактики і корекції

Лікувальну фізкультуру (ЛФК) призначають всім дітям дошкільного віку при поперечній, повздовжній та комбінованій плоскостопості. Така гімнастика забезпечує виправлення деформацій. Крім того, фізкультура зміцнює м'язи ніг, підвищує загальну фізичну витривалість. ЛФК також допомагає поліпшити кровообіг, стимулює роботу суглобів, знімає запалення і зменшує болісні відчуття. Лікар підбирає вправи для плоскостопості в заложнеості від різних видів недуги, щоб проводити профілактику дітей.

При початковому ступені формування плоскостопості виникає надмірне навантаження на стопи. М'язи дитини не настільки сформовані, щоб витримувати великі навантаження, тому вони потребують тренування. Для цього в комплекс ЛФК входять вправи для профілактики дитячої плоскостопості, які спрямовані на тренування м'язів – згиначів стоп, а також малогомілкових і великогомілкових м'язів.

Для дітей дошкільного віку ефективним є такий комплекс вправ для профілактики плоскостопості:

  1. Стискати і розтискати пальці ніг кожної стопи (по 5-10 разів).
  2. Ходити на носочках.
  3. Ходити на п'ятах.
  4. Поперемінна ходьба на зовнішній, то на внутрішній стороні стопи.
  5. Сидячи обертати стопами за годинниковою стрілкою, а потім проти годинникової стрілки.
  6. Встати на носок і потім різко опуститися на п'яту. Виконувати 5-10 разів.
  7. Встати на носочки і зробити 3–5 присідань.
  8. Пальцями ніг піднімати з підлоги різні дрібні речі: маленькі іграшки, олівці, ручки і т. д.
  9. Наступні вправи при плоскостопості виконуються сидячи, коліна зігнуті. При виконанні п'яти повинні бути зафіксовані в одному положенні. Покладіть біля дитини хустку, а на хустку – невеликий вантаж. Пальцями ноги дитина має підтягти хустку на себе, щоб вантаж торкнувся п'яти.
  10. Вправа виконується сидячи, ноги зігнуті в колінах, підошви ніг притискаються одна до одної. Далі, не відриваючи підошви одну від одної, дитина просуває ноги вперед як можна далі.
  11. Для цієї вправи вам знадобиться фізкультурна палиця. Нехай дитина пройде по ній спершу прямо, потім боком. Підтримуйте дитину за руку. Цю ж палицю корисно перекочувати ногами, коли дитина сидить.

Заняття ЛФК, що включають вправи для плоскостопості, повинні бути щоденними, так як лікування недуги – досить тривалий процес.

 

Масаж і загальні рекомендації

Заняття ЛФК і вправи для профілактики дитячої плоскостопості краще проводити два–три рази на день (залежить від того, чи є зарядка в дитячому саду) через 1 годину після прийому їжі: зранку, післяобіднього сну і за 1,5–2 години перед сном увечері. Для появи позитивного ефекту важлива регулярність. Спочатку можна виконувати не весь комплекс вправ для профілактики плоскостопості. Досить буде декількох вправ. З плином часу навантаження можна збільшувати.

Намагайтеся подавати вправи при плоскостопості у дітей в ігровій формі. Можете робити вправи проти дитячої плоскостопості разом з дитиною. Вправи від плоскостопості для дітей виконуйте з дитиною не відразу після пробудження, а через 15–20 хвилин. Нехай дитина остаточно прокинеться, щоб фізкультура не стала стресом для її організму.

Комплекс вправ при плоскостопості поєднують також з масажем. Масаж – це прекрасний засіб для зняття м'язової втоми, поліпшення кровообігу, обмінних процесів, виправлення різних деформацій ніг. Масаж ніг можна проводити самостійно як дитині, так і собі.

Техніка виконання процедури вкрай проста. Спочатку робіть масаж литок за напрямом до щиколотки, потім розминайте зовнішню і внутрішню сторони гомілки. Починайте з погладжуючих рухів, потім ретельно розминайте м'язи. Після декількох хвилин інтенсивного і безперервного масажу приступайте до розтирання стопи. Однією рукою підніміть мізинець стопи, а іншою опустіть безіменний палець. Опускайте і піднімайте так кожен палець стопи. Потім проведіть масаж всієї стопи, добре розтираючи її, починаючи з пальців у напрямку до п'яти. Завершіть масаж водними процедурами, спробуйте контрастний душ або обливання.

Крім того, для здоров'я вас і ваших дітей дотримуйтесь таких рекомендацій:

  • Займайтеся фізкультурою
  • Правильно обирайте взуття
  • Застосовуйте масажний килимок (такий килимок є в дитячому саду, його можна придбати або зробити самому)
  • Регулярно проходьте медогляд

Без прийняття яких-небудь заходів плоскостопість буде тільки прогресувати. Прислухайтеся до скарг дитини, проводьте самостійний огляд, і якщо ви виявили у дитини дошкільного віку симптоми цього захворювання, то обов'язково зверніться до лікаря.